Poleasingowy Dell przestał się włączać – Naprawa Dell E7440 i HP Spectre x360

Laptop Dell E7470 nie uruchamia się. Po wyjęciu baterii CMOS (w celu resetu bios) laptop tylko 1x resetuje się po czym się wiesza. W pierwszej kolejności należy więc wykonać programowanie bios aby wykluczyć winę BIOSu, który często w tych modelach się uszkadza. Aby pobrać odpowiedni bios, należy poszukać oznaczeń na płycie głównej, w tym przypadku jest to LA-9591P. Możemy już od razu przenieść swoje dane do nowego wsadu bios np. klucz Windows-a lub możemy zrobić to po teście, że wsad, który wgraliśmy rzeczywiście pomógł rozwiązać nasz problem.
Należ pamiętać, że po zmianie bios z czystym ME regionem, laptop powinien wykonać 3-4 restarty a czasem i więcej aby się poprawnie uruchomić.

Z racji, że naprawa poszła szybko, w wideo znalazła się także naprawa laptopa HP Spectre X360. Wymiana przetwornicy, wymiana kilku przepalonych elementów oraz MUX od USB-C. Niestety po wymianie wielu elementów okazało się, że pomiędzy warstwami płyty głównej jest również zwarcie, a więc płyta jest nienaprawialna.

Odtwarzaj bezpośrednio na YT

Autor: Daniel Rakowiecki

(Visited 420 times, 1 visits today)

About The Author

Nowinka IT.pl Serwis NowinkaIT.pl tworzony jest przez informatyków, którzy pasjonują się nowymi technologiami. W serwisie znajdą Państwo przede wszystkim recenzje, testy i rozpakowania różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, oprogramowania itd.. Ponadto będziemy umieszczać tu artykuły odnośnie nowości ze świata elektroniki i informatyki. Każda firma może wysłać nam swój sprzęt. Więcej informacji na ten temat na stronie współpraca.

Możesz być zainteresowany

Post A Comment For The Creator: Nowinka IT.pl

#Jak naprawić?, #Naprawy, #Naprawa, #BGA , #Lutowanie, #Programowanie, #Kość BIOS, #KBC, #ME Region, #Issue, #Rozwiązanie, #Problemu, #Usterka, #Wada, #Wymiana, #YouTube, #Tutorial, #Poradnik, #Kurs, #Elektronika, #Płyta Główna, #Laptopy, #Komputery, #IPhony, #IPhone.